Tukové polštářky na viditelných místech těla dokážou potrápit – nejlepším řešením je proto, jak známo,  odsátí tuku z břicha. Cena a efektivita této invazivní operace – liposukce – na vás udělá dojem. Ročně jsou s ní spokojeni tisíce klientů, kteří podstoupili tento zákrok na některé z klinik plastické chirurgie. 

Odsátí tuku z břicha – cena zahrnuje veškeré procedury

Tato invazivní operace se skládá z několika procedur:

Profesionální konzultace

Zájemci začínají nezávaznou konzultací na klinice, která je obvykle zdarma. Po posouzení zdravotního stavu pacienta, věku a také určení budoucího množství odsátého tuku může být zákrok realizován. V tomto případě se jedná o relativně jednoduchý ambulantní zákrok, po němž není vyžadován pobyt na klinice z důvodů rekonvalescence.

Lokální anestezie

Nejdříve podá anesteziolog profesionální lokální anestezii – znecitliví místo zákroku. Přesto že se jedná o invazivní operaci – tuk je odsáván jehlou, není nutná celková anestezie. Nevzniká proto žádné riziko, které může při celkové anestezii hrozit.

Příprava tukových buněk k odsátí

Jakmile zabere anestezie, chirurg realizuje jednu z metod, které připraví tukové buňky na břiše k tomu, aby mohly být bezpečně odsáté z podkoží. Nutno podotknout, že existuje maximální možné množství tuku, které může být z jednoho místa a během jednoho zákroku odstraněno. Tím se lékař i klient vyhnou riziku nekvalitního výsledku operace a také možného poškození kůže nebo krevního řečiště. Množství tuku je předem určeno na základě individuálních předpokladů klienta.

Samotné finále

Nejdůležitější částí operace je samotné odsátí tukových buněk. To proběhne prostřednictvím kanyly. Při jedné operaci může být například z bříška odsáto i 1,5 litru tukových buněk, umíte si to představit?

Liposukce břicha má více variant

Existuje několik způsobů, jak se zbavit tuku v jedné z nejvíce problematických partií na lidském těle, kterým bříško je jak u žen, tak u mužů.

 • Tumescentní liposukce
 • Laserová liposukce
 • Vibrační liposukce

Proč to někdy bez liposukce nejde

Často ani redukční dieta nepomůže k odstranění tuku z bříška. Ten trápí lidi bez rozdílu pohlaví a k jeho vzniku mohou i při relativně štíhlé postavě přispět tyto aspekty:

 • špatný životní styl 
 • nevhodné stravovací návyky
 • těhotenství
 • přílišná konzumace alkoholu
 • genetické predispozice
 • sedavé zaměstnání
 • nedostatek pohybu
 • zdravotní komplikace.

Plastičtí chirurgové však apelují na své klienty. Samotná liposukce není v žádném případě tím jediným způsobem, jak se zbavit přebytečného tuku a zhubnout při obezitě. Konkrétně liposukce bříška je spíše takovou třešničkou na dortu, která klientům dotvoří kýžený vzhled postavy a dotvaruje ji k dokonalosti.

Jak si udržet ploché bříško po zákroku?

Plastická operace dokáže po své úspěšné aplikaci klientovi výrazně zvednout sebevědomí. Často také dokáže vzbudit i silnou motivaci k udržení si nové podoby bříška. Jak si ji udržet co nejdéle?

Odsátí tuku na bříšku máme už za sebou a dostavila se motivace pro cvičení a správnou životosprávu! Dáte nám vědět, jaké pocity jste měli při liposukci a následně po ní, pokud jste ji podstoupili? A nebo se ještě rozhodujete? Tak hodně štěstí!

Michal Jarkovský