Tmavé kruhy pod očima trápí spoustu žen i mužů, kteří kvůli nim působí starší i unavenější. Jejich vznik má řadu příčin, mnohdy je na vině nezdravý životní styl, alergie, stárnutí pleti, dědičnost a další. Naštěstí existuje množství šetrných způsobů odstranění kruhů pod očima, které Vám v tomto článku představíme. V závěru uvedeme i pár tipů, jak předcházet jejich vzniku.

 

Šetrné způsoby odstranění kruhů pod očima

Vsaďte na kosmetickou kamufláž

Jestliže nevíte, co je permanentní make-up, raději si tyto mezery doplňte – tato procedura totiž dokáže dlouhodobě tmavé kruhy zamaskovat vhodně zvoleným pigmentem, který vydrží až několik let.

Dodržujte pitný režim

Genetiku nemáte moc šanci ovlivnit, ale co můžete změnit je Váš životní styl. Dbejte na to, abyste denně vypili alespoň 2 – 3 litry neperlivé a neslazené vody. Nezapomeňte, že do tohoto doporučovaného množství se nezapočítává káva, čaj ani limonády.

 

Nepodceňujte regeneraci během spánku

Dopřejte si vydatný spánek v délce 7 až 8 hodin. Do postele ulehejte nejpozději před půlnocí, aby pokožka měla dostatek času na potřebnou regeneraci.

 

Zařaďte do svého jídelníčku potraviny s obsahem železa

Tmavé kruhy jsou známkou chudokrevnosti, proto konzumujte potraviny bohaté na obsah železa. Sáhnout můžete po červeném masu, žloutku, luštěninách a semínkách.

 

Jezte dostatek vitamínů

Pleti prospívají zejména vitamíny K, E, C a kyselina listová. Vytvořte si doma pořádnou zásobu listové zeleniny, ořechů, citrusových plodů a avokáda. Na vzhledu Vaší pokožky se neblaze podepisuje nadměrné užívání soli a konzumace kořeněných jídel, proto taková omezte.

 

Dělejte si pravidelné studené obklady

Chlad prokrví pokožku, a proto si na oční okolí pravidelně přikládejte kostku ledu zabalenou do látkového kapesníku a masírujte s ní jednotlivá místa – v opačném případě byste mohli svou kůži popálit.

Tip pro Vás: Obklad si můžete udělat i za použití sáčku od čaje, který má i řadu jiných prospěšných účinků.

 

Dopřejte si pravidelnou kůru z okurek a brambor

Nakrájejte na kolečka okurku či brambory a vyskládejte si je v oblasti očí. Mají bělící účinek a disponují schopností zmírnit otoky.

 

Nechte se hýčkat a choďte na pravidelné masáže do kosmetického salonu

V nabídce kosmetických salonů naleznete masáže, které jsou určené přímo na oční okolí. Jejich cílem je zlepšit průtok krve i lymfy.

Tip pro Vás: Masáž si můžete provádět i doma ve chvílích, kdy na sebe nanášíte speciální krém na oční okolí. V průběhu alespoň jedné minuty jemně poklepávejte prostředníčkem a ukazováčkem ve směru od vnějšího k vnitřnímu koutku oka.

 

Používejte vhodné produkty

Pokud Vás kromě kruhů pod očima trápí také otoky, vždy si po čištění pleti a před samotným líčením naneste na pokožku oční sérum a oční krém.

S výběrem odstínu korektoru i make-upu si dejte záležet. Při špatném výběru byste mohli na nedostatky ještě více upozornit.

 

Investujte do speciálního roll-onu

Jedná se o produkt, který Vaši pokožku ochladí a zmírní otoky. Věnujte této proceduře pár minut po probuzení a před spánkem.

 

Pokud nic nepomáhá, vsaďte na kyselinu hyaluronovou

Jedná se o odborně provedenou výplň. K aplikaci se používá jehla a zákrok je téměř bezbolestný. Výsledný efekt přetrvává v průměru jeden rok, proto je nutné tuto proceduru podstupovat v pravidelných intervalech dle doporučení odborníka.

 

Chemický peeling

Může být proveden pouze speciálně proškolenými kosmetičkami. Chemický peeling se opakuje nejméně ve třech etapách, jinak není možné zákrok považovat za dokončený.

 

Laserové ošetření

Zákrok, který snižuje množství žilek či pigmentu. Pokožka pod očima je díky tomu vypnutá a zesvětlená. Po zákroku následuje proces hojení, po jehož konci jsou znatelné výsledky.

 

Představili jsme Vám nejčastější způsoby odstranění kruhů pod očima, ale nejedná se o absolutní výčet. Je i řada způsobů, jak můžete předcházet jejich vzniku. V letních měsících používejte krém s vysokým ochranným faktorem a noste slunečný brýle. Jezte dostatek zeleniny i ovoce a snižte příjem kofeinových nápojů. Kůže pod očima je hodně jemná, a proto ji zbytečně netřete. Další tipy předcházení vzniku kruhů pod očima.

 

Patříte mezi osoby, které trápí tmavé kruhy pod očima? Zjišťovali jste jejich původ?

Michal Jarkovský