Jak šel čas s erotickými masážemi – první zmínky, historický vývoj a současná nabídka v pražských salonech

Erotické masáže se dostávají do povědomí lidí díky rostoucímu množství salonu, které poskytují rozsáhlou nabídku služeb pro muže, ženy i páry. K vidění je také množství návodů, ve kterých je popsáno, jak si lidé mohou masáž dopřát v soukromí za zavřenými dveřmi. Přemýšleli jste někdy nad tím, odkud tento fenomén přišel? Připravili jsme si pro Vás průřez historií, ve kterém Vás seznámíme se všemi milníky, které formovali erotické masáže do dnešní podoby.

 

Kam až sahá historie erotických masáží

Vznik erotických masáží se předpokládá souběžně se vznikem Kámasútry – knihy lásky, někdy kolem 4. – 6. století ve starověké Indii. Ve stejném období byly první zmínky o těchto praktikách zaznamenány také ve Starověkém Řecku i Egyptě.

Již na úplném začátku se při masážích používaly vonné oleje a bylinky, které přispívaly k navození příjemné atmosféry a uvolnění.

Proniknutí do západních zemí bylo velmi pozvolné – stejné to ostatně bylo i v případě klasických masáží, které starověké civilizace považovaly za jeden ze základních předpokladů zdravého člověka.

 

Ve Starověku se prohlubovaly znalosti o sexuálních praktikách

V období, kdy se o erotických masážích dozvěděl celý svět, nikdo nepochyboval o jejich příznivém vlivu na lidské zdraví a byly zcela běžnou součástí sexuálního života lidí.

Toto období bylo dobou experimentů. Naučené praktiky se rozvíjely a zdokonalovaly a lidé začali přicházet i s afrodiziaky, která měla ještě více podpořit chuť na sex a zvýšit intenzitu celého prožitku.

 

Středověk a období útlumu

Po období experimentů přišlo období temna. Ve středověku bylo vše související se sexualitou považováno za hřích, lidé se odvraceli k bohu a k žádnému rozvoji praktik v tomto období nedošlo.

 

Léčebné účinky za dob renesance

Do popředí zájmu se erotické masáže opět dostaly až v 16. století, kdy se v období renesance lidé začali odvracet od boha zpět k člověku.

V této době se významně rozvíjelo lékařství a léčitelství. Na této vlně rozmachu se svezly i erotické masáže, které se používaly k léčebným účelům.

Složitou technikou lékař masíroval ženám genitálie tak dlouho, dokud jim nepřivodil orgasmus. Jednalo se o časově náročnou metodu přispívající k léčbě hysterie. V roce 1653 byla tato nemoc pojmenována holandskými lékaři a dostala název „Nemocné lůno“.

 

Rozvoj v období 20. století v Evropě

Evropa v období 20. století byla ideálním prostředím pro rozvoj erotických masáží. V České republice byl pokrok brzděn komunistickým režimem. Lidské sexualitě nebyla věnována žádná pozornost. K uvolnění došlo až v 90. letech, kdy se začalo o sexu otevřeně mluvit a ve velkém se k nám dostávaly erotické pomůcky, časopisy a další zdroje inspirace.

K dalšímu rozmachu došlo s rozvojem internetu, kdy se lidé začali o tuto oblast ještě více zajímat.

 

Současná podoba

Dnešní možnosti jsou takříkajíc neomezené. Lidé mají přístup k různým médiím, internetovým i kamenným sexshopům s širokou nabídkou pomůcek. Vedle toho stále více roste počet masážních salonu a zvětšuje se i nabídka poskytovaných služeb, které jsou určeny k uvolnění sexuálního napětí.

 

Otázkou tedy je, jak to s tímto trendem bude do budoucna a jestli o poskytované služby bude stále stejný zájem, jako tomu bylo po uvolnění v 90. letech. Prognózy týkající se zájmu o sexuální radovánky příliš optimistické nejsou.

 

Nejlépe uděláte, pokud si na erotické masáže vytvoříte názor sami. Buď můžete navštívit některý z masážních salonu, nebo si s Vaší drahou polovičkou udělat masáž z pohodlí domova. Internet je plný návodů, jak si dopřát některou z oblíbených erotických masáží, mezi které patří Nuru, mýdlová, párová, nebo tantrická masáž.

 

Jaký vývoj u erotických masáží předpokládáte? Myslíte si, že počet salonu poroste, nebo tomu bude přesně naopak?