Při nákupu nového chytrého telefonu byste měli vzhledem k jeho vysoké pořizovací ceně koupit i některý z dostupných iPhone X krytů, obalů či pouzder a chránit telefon při běžném používání, sportování i přemisťování, kde vzniká riziko, že se telefon poškrábe. Porovnali jsme pro Vás všechny varianty, které se v současné době prodávají, aby pro Vás konečné rozhodnutí bylo co nejjednodušší.

Důvody, proč je nutné chránit iPhone X krytem

iPhone X je nezbytné chránit z důvodu, že má skleněnou zadní stranu, ze které navíc vystupuje duální fotoaparát. Telefon je kvůli tomu velmi náchylný na vznik škrábanců, které by mohly negativně ovlivnit vzhled, ale i funkčnost.

Kvalitní kryty mohou výrazně zmírnit následky pádu telefonu a předcházet nákladným opravám rozbitého displeje.

Pokud byste někdy v budoucnu uvažovali nad prodejen telefonu, získáte rozhodně více peněz za takový, který nemá žádné známky opotřebení a vypadá jako nový.

Flipová pouzdra, která chrání celý telefon

Pouzdra na telefon se vyklápějí buď shora dolů, nebo ze strany jako knížka. Uvnitř se nachází plastový či silikonový rámeček, do kterého se telefon nacvakne a tím je chráněn po obou stranách i všech hranách. Při používání je nutné odklopit přední část. Vyrábějí se nejčastěji z kůže, umělé kůže a semiše.

Novější typy mají v zadní části výřez na fotoaparát a na vnější straně menší přihrádky na platební karty a bankovky.

Navyšují hmotnost i objem telefonu, ovšem za cenu vysoké míry bezpečnosti. Hůře se vejdou i do kapsy.

Obaly, které telefon ochraňují v situacích, kdy ho nepoužíváte

Jsou specifické tím, že se telefon musí před použitím vyjmout, a proto se využívají zejména při přenášení v kabelkách a taškách, kde je množství předmětů, které by mohly způsobit škrábance na displeji. Slouží také jako ochrana před působením prachu.

DRUHY UZPŮSOBENÉ KE SPORTOVÁNÍ

Existují také speciální varianty, které se využívají při sportování a turistice.

Mezi ty nejčastěji prodávané patří:

  • Obaly pro běžce, které se pomocí suchého zipu připnou kolem paže či pasu. Hojně se využívají také v posilovnách.
  • Voděodolná pouzdra vhodná do vlhkého či mrazivého počasí. Je možné se s nimi potápět a provozovat řadu zimních sportů. Test voděodolných obalů.
  • Obaly s držákem na cyklistiku.

Kryty ochraňující zadní část a boční strany telefonu

Kryty, vyráběné nejčastěji ze silikonu nebo tvrzeného plastu, slouží k ochraně zadní strany a okrajů telefonu. Některé jsou vyrobeny tak, aby po nasazení na telefon přesahovaly o pár milimetrů přes okraje, a tím částečně chrání i displej v případě, kdy telefon spadne na rovnou plochu.

SILIKONOVÉ

  • K povrchu telefonu dokonale přilnou a nijak nenavýší jeho hmotnost.
  • Objem telefonu navýší jen o pár milimetrů.
  • Chrání telefon před prachem a vznikem škrábanců.

PLASTOVÉ

  • Na telefon se hůře nandávají, ale poskytují mu ochranu i při pádu.
  • Hmotnost ani objem telefonu nijak nenavyšují.
  • K mobilu nepřilnou dokonale a v těchto místech se mohou následně usazovat nečistoty.

Ke krytu nezapomeňte dokoupit také ochranu displeje. Na výběr máte mezi tvrzeným sklem a fólií. Sklo je dražší, ale lépe se s ním manipuluje a zmírňuje následky pádu. Pod fólií mohou vznikat vzduchové bubliny, jsou levnější, ale následky pádu nezmírní.

Podívejte se, jak vypadá nejnovější iPhone 11.

Ptáte se, jaká z možností poskytne největší ochranu? My Vám doporučujeme sáhnout po pouzdře, nebo krytu. Ten sice nepokrývá celý telefon, ale vždy můžete přikoupit i tvrzené sklo. Do kapsy se vejde mnohem lépe než pouzdro.

Vybrali byste si spíše pouzdro, které je větší, ale chrání celý telefon, nebo byste upřednostnili kryt, se kterým se telefon pohodlně vejde i do kapsy?

Michal Jarkovský