Plavky, šaty, sukně, šortky a bermudy, … – snad se na nic nezapomnělo. Končí zima, jaro se překlene rychlostí blesku a léto je tady. A my nemáme nic na sebe. Tímto každoročním, poněkud nechvalně známým rituálem si už jistě prošel každý z nás. Úderem letní sezóny se obchody vybaví novými kolekcemi a my nevíme, na co se zaměřit dříve. Každý rok je trendy něco jiného a nechceme-li zaspat dobu, obnovujeme šatník neustále. Máme tady ovšem i nějaké ty stálice, které nikdy nevyšly, a ani nikdy z módy nevyjdou. Šortky a bermudy – staré dobré klasiky, se kterými zazáříte i letos!

Šortky a bermudy: jedny delší, druhé kratší. Které jsou které?

Obojí je na letní sezónu, ale rozdíl mezi nimi je více než zřetelný – délka a styl. Když se řeknou šortky, většina z nás si v mžiku představí typický letní oděv, který je zkrátka základem šatníku. Na trhu jsou dostupné šortky různých střihů, materiálů a také barev. Jednotlivé typy se dají využít na běžné nošení ve městě, na sport nebo třeba na domácí nošení. Mezi nejběžnější patří jednoznačně šortky teplákové, které jsou oblíbené především pro svůj komfort v každé situaci. Naopak bermudy v teplákové verzi neseženeme. Jelikož je to daleko formálnější kus oblečení, vyrábí se bermudy ve variantě džínové, kožené nebo kostýmkové, a jsou delšího střihu než klasické šortky. 

Bermudy jsou v kurzu už řadu desetiletí. Nové a nové střihy jdou na dračku

Řada z nás si jistě mohla povšimnout, že retro je dneska prostě hitem. To, co nosívali naši rodiče a častokrát i prarodiče, dnes běžně vidíme ve výkladních skříních prodejen našich oblíbených značek. Není tomu tak dávno, co začaly být opět v kurzu  “zvonáče”, kulaté sluneční brýle nebo třeba boty na platformě. Postupem času začaly přicházet do módy i plátěnky, síťovky a rádoby oprané džínsy. Před pár lety přišla řada i na tolik oblíbené bermudy, které dnes dělají parádu na módních molech po celém světě. Retro se k nám zkrátka vrátilo v plné polní, a výrobci módního průmyslu nestačí vytahovat a obnovovat kousky ze skříní našich babiček.

Necítíte se v krátkých šortkách? V bermudách to zaručeně půjde

Spolu s příchodem léta se nevyhnutelně pojí i příval pochybností o postavě, váze a nedokonalých křivkách. Přestože tyto myšlenky nebývají nijak opodstatněné, z hlavy se dají vyloudit jen těžko. 

Některé ženy se necítí příliš komfortně, jakmile jim oblečení nezakrývá určité partie, jako jsou třeba stehna. V dlouhých kalhotech je ovšem příliš horko, šaty ani sukně nelze nosit pořád, a kraťasy jsou krátké až moc. Co s tím? Řešením jsou právě klasické bermudy! Jelikož končí až u kolen, tak krásně zakryjí stehna a ještě udělají “parádu”. Vybírat lze bermudy podle materiálu:

  • Džínové
  • Kožené
  • Lněné
  • Plátěné

A nabízejí se  i bermudy kostýmkové.

Volte podle toho, které vás zaujmou na první pohled. Ani s jedním typem zaručeně nešlápnete vedle!

Co se dnes nejvíce nosí? Inspirujte se na internetu

Styly, střihy, materiály – vše se neustále mění, obnovuje a vylepšuje. To, co je trendy dnes, už za pár týdnů být nemusí. Neusněte na vavřínech. Toužíte-li mít ty nejžhavější kousky doma v šatníku, čerpejte inspiraci ze svého okolí. S čím nosit sukni, jak sladit boty s kabelkou, a nebo jaké šortky a bermudy právě teď letí? E-shopy s nadčasovou dámskou módou vám ukážou cestu. Nechte si poradit od prodejců světoznámých módních značek. Nakoupíte kvalitně, za dobrou cenu, a ještě budete vypadat jako ze žurnálu!

Michal Jarkovský